پلاک ضد داندان قروچه Bruxismدندان قروچه نه تنها باعث خرابی دندان‌ها می‌شود، بلکه باعث کاهش شنوایی، مشکلات فک صورت و مفاصل و عضلات آن و حتی می‌تواند باعث تغییر شکل ظاهری صورت شود. بیمار اگر دچار درد اطراف گوش، گیجی یا صدای زنگ در گوش می‌شود ویا اگر دچار درد یا تق‌تق کردن در فک می‌باشد ویا اگر در شب دندان قروچه می‌کند باید به دندانپزشک خود مراجعه کند. معمولاً با درمان ظرف ۶ ماه قابل علاج است. بدون درمان ممکن است دندان‌ها، استخوان‌ها و لثه در اثر فشار ساییدگی، خورده یا شکسته شوند.

پلاک  ضد دندان قروچه و دندان سائیدگی FULL SLEEP  راه حل خوبی برای درمان این بیماری است. یکی از موثر ترین راه حل هایی که برای این بیماری توصیه میشود استفاده از پلاک دهان  night guard  میباشد. برای پیشگیری از دندان قروچه در هنگام خواب، یک پروتز محافظ شب نیز بسازد و آن را در دهان بیمار کار بگذارد. یک پروتز محافظ شب که دندان‌بان occlusal guard  هم نامیده می‌شود شامل اسپلینت‌های متحرکی است که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند تا فشار ناصحیح گاز زدن را بردارند. شما میتوانید با مراجعه به دندان پزشک این پلاک را تهیه کنید که هزینه آن بعلت ساخت این پلاک توسط دندان پزشک و لابراتور زیاد میباشد ولی با استفاده از فناوری جدید فول اسلیپ شما پلاک خود را با کمترین هزینه و در کمترین مدت تهیه کنید.


 


 

شناسایی مشکل به وسیله بیمار و تلاش آگاهانه برای ترک عادت و مراقبت دندانپزشک. دندانپزشک می‌تواند آموزش بازخورد زیستی (فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری‌های آرامش‌دهنده) یا مشاوره برای آموختن روش‌هایی جهت کنار آمدن مؤثرتر با استرس ممکن است مورد نیاز باشد. معمولاً برای این اختلال دارو لازم نیست، اجتناب از الکل و داروها. ممکن است در موارد خاصی، درمان با یک آرام‌بخش یا خواب‌آور به مدت کوتاه کمک‌کننده باشد.