قالب گیری پلاک دندان قروچه فک پایین

نحوه قالب گیری پلاک ضد دندان قروچه Bruxism فک پایین

پلاک ضد دندان قروچه (براکسیسم ) فول اسلیپ جدیدترین فناوری برای درمان وبهبود دندان قروچه و دندان سائیدگی میباشد.نکات مهم :

*قبل از قالب گیری پلاک، بروشور را به طور دقیق ١ بار مطالعه فرمائید و سپس تمام مراحل را بطور دقیق و ترتیبی انجام دهید. هرگونه خطا در هنگام قالب گیری باعث از بین رفتن خاصیت پلاک میشود.

*تکرار مراحل قالب گیری تا ٢ بار امکان پذیر است.

*در هنگام استفاده از این پلاک علائمی نظیر: جمع شدن بزاق دهان، دندان درد، فک درد، خشک شدن دهان، التهاب لثه و لب طبیعی میباشد، بعد از خارج کردن پلاک از دهان پس از مدت کوتاهی برطرف میشود.

*افرادی که دارای حساسیت لثه، دهان وحلق میباشند قبل از استفاده از پلاک با پزشک مربوطه مشورت نمائید.

*افراد زیر ١٥ سال قبل از استفاده از پلاک با پزشک مشورت نمایند.

*هر شب قبل از استفاده از پلاک آن را با آب کمتر از ٣٠ درجه بشوئید.مراحل قالب گیری فک پایین AZ14BD

 
 ١- این پلاک بصورت عمومی طراحی شده، لذا قبل از شروع قالب گیری به وسیله ی قیچی تمیز انتهای پلاک را کم کم بصورت هلالی ببرید،تا حدی که انتهای پلاک آخرین دندان شما را بپوشاند.

٢-آب جوش (٨٠ درجه) را در یک کاسه بریزید.

٣-پلاک را مدت ٤٥ ثانیه در کاسه آب جوش قرار دهید.

٤-بوسیله قطعه سیلیکونی تعبیه شده پلاک را از آب بیرون بیاورید و مدت ٥ ثانیه صبر کنید تا خنک شود.

٥-پلاک را باید طوری در دهان قرار دهید که دندانهای فک پایین بطور منظم و دقیق در قسمت فرو رفته پلاک قرار گیرد، با انگشتها کنار پلاک را نگه داشته تا پلاک از جای خود خارج نشود.

٦-پلاک را به مدت ٥ ثانیه گاز بگیرید، همچنان مراقب باشید در هنگام گاز گرفتن دندان های فک پایین در قسمت فرو رفته باشند که دیواره پلاک را اشتباها گاز نگیرید.

٧-برای بهتر قالب شدن پلاک در دهان میتوانید در حین گاز گرفتن پلاک با انگشتان خود به لبه های آن فشار بیاورید تا جذب دندانها و لثه شود.

٨-مقدار کمی دهان را باز کرده و قطعه سیلیکونی را در قسمت فرو رفته ببرید و دوباره گاز بگیرید تا مسیر هوا برای پلاک باز شود.

٩-پلاک را بیرون آورید و چک کنید، اگر در مراحل قالب گیری دچار خطا شده اید میتوانید مجددا از مرحله ٣ شروع به قالب گیری کنید.

توجه داشته باشید که تکرار قالب گیری تا ٢ بار امکان پذیر است.